Örömhír – szó

Örök témája az emberi “színjátéknak” a JÓSÁG és a GONOSZSÁG viadala. Mintha az emberben egy SZENT és egy GONOSZTEVŐ lakna. Ezért csak TŐLÜNK függ, vajon a BENNÜNK “lakó” kettősség közül, melyik lesz a GYŐZTES?!

A mai evangélium épp ezt az IGAZSÁGOT pendíti meg szívünkben. A mobil eszközöktől joggal várjuk, hogy EGYBŐL összekapcsolják a hívót és a hívott felet. Azonban az emberi természet MŰKÖDÉSE sokkal bonyolultabb. Mi, nem egy KATTINTÁSRA működünk.

A perikópa üzenete egy mondatba sűrítve így hangozhat: MEGBOCSÁTÁS, azaz ELENGEDÉS. Amíg nem TUDUNK vagy nem AKARUNK megbocsátani, addig, bizony magunkkal CIPELJÜK a PROBLÉMÁT, s így nem is TUDUNK sajnos TÚLLÉPNI rajta. Ezzel csak még egy FÖLÖSLEGES “teherrel” NEHEZÍTJÜK életünket.

Sajnos ezekből a terhekből ÖRÖMTELEN, ELÉGEDETLEN élet FAKAD.

Az ADÓSSÁGTÓL megszabadult SZOLGA vidáman lép ki URA házából. Hamar KITŰNIK azonban, hogy szívében nem tudott VILÁGOSSÁGOT gyújtani az IRGALMASSÁG, hisz KÖVETELŐZŐ lesz és erőszakoskodik társával szemben. Lám, egy Ember, aki az IRGALOMNAK köszönheti a SZABADSÁGÁT, az börtönbe ZÁRATJA társát. A mai evangéliumban szereplő Úr  sok HIBÁT elnéz a szolgának, de a kicsinyességét nem tűri el.

A legszebb emberi TETTEK közé tartozik az IRGALOM GYAKORLÁSA, s ez az ember “igazi” DICSŐSÉGE.

Mutassuk meg embertársainknak minél gyakrabban, hogy méltók vagyunk erre a dicsőségre.

Hirdetések

• A mai perselyadományokat a Szentföldön élő keresztények megsegítésére ajánljuk fel.
  • Következő vasárnap, szeptember 20-án már a templomban kezdődik a szentmise 10.30 órakor. Ezen a szentmisén 13 gyermek járul első szentáldozáshoz. Kérjük a kedves híveket, hogy a szentmisén lehetőleg csak az elsőáldozók szülei, nagyszülei, keresztszülei, testvérei és rokonai vegyenek részt a jelenlegi járványügyi helyzet miatt.
  • A hét jeles napjai:
    hétfő: a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe
    kedd: A Fájdalmas Szűzanya
    emléknapja
  • Szeptember 15-én, kedden 17.00 órakor hagyományteremtő szabadtéri búcsúi szentmise lesz a Szent Tamás-hegyi Fájdalmas Szűzanya Kápolna előtt.
    Templomunkban ezen a napon nem tartunk szentmisét.
  • Templomtakarításban a 3. csoport következik.
2020. szeptember 13. – Évközi 24. vasárnap