Örömhír-szó

MEGTALÁLT Élet, ez talán a mai evangéliumnak a fő üzenete. Hisz Pál apostol szavai szerint a KERESZTSÉGET, a Krisztussal való ELTEMETKEZÉSHEZ hasonlítja.
Szerinte az, akit a VÍZ ELNYELT, az a régi-BŰNÖS ember volt. Ennek őstípusa ÁDÁM. Ő az, akit Krisztus KERESZTHALÁLÁVAL a múlt és a HALÁL mélyére SÜLLYESZTETT.
A KERESZTVÍZ pedig a SZENTLÉLEK megelevenítő EREJÉT és KIÁRADÁSÁT jelenti.
A föltámadt KRISZTUS, mint a KEGYELEM és az ÉLET hordozója. JÉZUSSAL vagy Jézus ELLEN, mert csak is így válik lehetővé, hogy FÖLTÁMADJUNK Krisztussal EGYÜTT, egy tiszta szeretett ÉLETRE!
Érdekes, hogy a gyóntatószéket az apostol „RÁCSOS KOPORSÓNAK” nevezi, ahol föltámadhatunk BŰNEINKBŐL.
Krisztus KÖVETŐJÉNEK, TANÍTVÁNYÁNAK lenni azt jelenti, hogy VÁLLALJUK a rideg-hideg KÖRÜLÉNYEKET, akár a gyakori LELKI SÖTÉTSÉGET és olykor az ÉLET BIZONYTALANSÁGÁT is, ha kell.
Látod Jézus, az Ő EGYHÁZÁT nem ARANYHINTÓRA ültette, ezért hát SZÍVÉNEK alázatával és szelídségével kell járni a TÖRTÉNELEM útját, ELFOGADVA a szenvedést és akár az üldözést is.
Szent Péter és Szent Pál Apostolok, könyörögjetek ÉRETTÜNK, hogy Urunk Jézus Krisztus EGYHÁZA, mindig SZIKLASZILÁRD ALAPON álljon, ahogy KRISZTUS URUNK akarta!!

Hirdetések

  • Július 11-én, szombaton 15.00 órakor kezdődik templomunkban az idősek-betegek miséje. A szentmise keretében kiszolgáltatásra kerül a betegek szentsége. Aznap 14.00 órától gyónási lehetőséget biztosítunk. Jelentkezési szándékukat a kitett jelentkezési íveken kérjük, jelezzék.
  • Az irodai fogadóórák továbbra is elmaradnak. A veszélyhelyzet megszűnt, azonban a vírusjárványra vonatkozó előírásokat, különösen az idősek védelmének érdekében, be kell tartani. Mint ismeretes: mindkét önkéntes irodai segítőnk elmúlt 65 éves.
  • Plébános úrral – előzetes, telefonon (06 20 823 3804) történő egyeztetés után – irodaidőben (kedd: 15.00 – 18.00, péntek: 9.00 – 12.00) intézhetik ügyeiket (pl.: keresztlevél-másolat kiadása, miseszándék felíratása, egyházközségi hozzájárulás fizetése – a két utóbbit vasárnaponként a 9.00 órai szentmise után is megtehetik a templomban).
  • Holnap, június 29-én van Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe, az ünnepi szentmisét este 6.00 órakor tartjuk.
  • Templomtakarításban az 1. csoport következik.
2020-06-28 Évközi 13. vasárnap – Örömhír-szó, hirdetések

A weboldal használata előtt el kell fogadnod, hogy cooie-kat használunk. további információk

Oldalunkon a "mind engedélyezve" cookie beállítást használjuk annak érdekében, hogy a legjobb böngészési élményt nyújthassuk. Ha a cookie beállítások megváltoztatása nélkül folytatja a weboldal használatát, vagy az "Elfogadadom" gombra kattint, akkor hozzájárul a cookiek használatához.

Bezárás