Évközi 25. vasárnap – 2019. szeptember 22.

1.) Szeptember 25-én, szerdán 18.00 órakor kezdődik a Bibliaóra a Don Bosco Közösségi Házban.
előadó: Szalai Zoltán katekéta.

2.) Pénteken, szeptember 27-én tartjuk az Ifjúsági HITTAN-órát 18.30 – 19.30 óra között, szintén a Don Bosco Közösségi Házban.

3.) A templomtakarításban az 1. csoport következik.

HETI MISESZÁNDÉKOK:
szeptember 22. Vasárnap:
09.00: † Kis Lajos (évfordulós)
10.30: Családosok közössége (KAVICS) 10. éves jubileum
Hétfő: 18.00:
Kedd: 18.00:
Szerda: 07.30:
Péntek 18.00:
Vasárnap: 09.00: † Családtagok

1. szeptember 29.
    10.30:

Évközi 24. vasárnap 2019. szeptember 15.

1.) Az elsőáldozásra és bérmálkozásra készülő gyermekek jelentkezését várjuk a szentmisék után, illetve irodaidőben az Irodán. (a kitöltendő nyomtatványok letölthetőek!)

2.) Szeptember 14 – 22. között rendezik meg az Ars Sacra Fesztivált, melynek keretében tegnap tartottuk meg templomunkban a
Nyitott Templomok Napja programjait. A Fesztivál további programjairól a
faliújságra kitett ismertetőkben lehet olvasni.

3.) Kezdődik a MOBI-ORI! Szombaton, szeptember 21-én 10.00 órára várjuk a gyermekeket a Don Bosco Közösségi Házba..

4.) A templomtakarításban a 3. csoport következik.

Évközi 23. vasárnap – szeptember 8.

1) Szeptember 12-én, Szűz Mária szent neve emléknapján a Kórház Kápolnájában a 15.00 órakor kezdődő hálaadó szentmisére szeretettel várják a kedves híveket.

2.) Az elsőáldozásra és bérmálkozásra készülő gyermekek jelentkezését várjuk a szentmisék után, illetve irodaidőben az Irodán. (a kitöltendő nyomtatványok a hátsó asztalon kihelyezve!)

3.) Szeptember 14 – 22. között rendezik meg az Ars Sacra Fesztivált, melynek keretében szeptember 14-én délután templomunkban tartjuk a Nyitott Templomok Napja programjait:
15.30: Megemlékezés Könözsi Ferencné, született Kis-szölgyémi Borbála, mindenki Boriska nénije halálának 25. évfordulóján;
16.00: Szentmise – új üvegablak megáldása;
17.00: Az Esztergomi Diákszínkör műsora;
17.45: Trombita – orgona koncert.

4.) Plébániánk karitász csoportja 4 családot támogatott a szeptemberi iskolakezdéskor. Az első osztályt kezdő gyermekeknek új iskolatáskát és tolltartót vett, valamint az egyházmegyei karitász vásárlási utalványát juttatta el a kicsik családjainak.

5.) A templomtakarításban a 2. csoport következik.

2019. szeptember 1. – Évközi 22. vasárnap, hirdetések

• Szeptember 6-a elsőpéntek, este fél 6 órakor imádkozzuk a rózsafüzért. Kérjük a kedves híveket, hogyha tudomásukra jut olyan beteg, aki nem tud már eljönni a templomba, de szeretné ha a plébános atya elsőpénteken felkeresse, jelezzék a Plébánián irodaidőben.
  • A nyári időszak utolsó szentmiséjét a Szentjános-kúti Kápolnánál következő vasárnap, szeptember 8-án tartjuk (Veni Sancte). A szentmise után agapéra várjuk a kedves híveket.
  • Előre hirdetjük, hogy szeptember 14-én a plébániatemplomban Nyitott Templomok Napja lesz. 16.00 órai kezdettel szentmise, majd az Esztergomi Diákszinkör műsora végül Szalkay Dávid és Mátyás István trombita, orgona koncertje lesz hallható a templomban.
  • Újra elérhető a plébánia weboldala a www.szentgyorgyplebania.hu címen.
  • A templomtakarításban az 1. csoport következik.

Veni Sancte

2019. szeptember 8-án 1/2 11-kor tartjuk a tanévnyitó szentmisét a Szentjánoskúti kápolnánál. Egyben ez a mise lesz az utolsó nyári szabadtéri mise itt a kápolnánál. Szeptember 15-től mindkét vasárnapi szentmise a plébániatemplomben lesz.