November 10. – évközi 32. vasárnap

1.) Holnap, november 11-én reggel fél 8 órakor lesz a szentmise; délután 5 órakor kezdődik a szentgyörgymezői ovisok Szent Márton-napi felvonulása.

2.) Szerdán november 13-án, este 6 órakor kezdődik a BIBLIAÓRA következő alkalma.

3.) November 15-én, pénteken 18.30 – 19.30 óra között Ifjúsági hittan és november 16-án, szombaton 10 -11 óra között MOBI-ORI lesz a Don Bosco Közösségi Házban.

4.) A templomtakarításban a 2. csoport következik.

Hirdetések – évközi 31. vasárnap november 3.

1.) A téli időszámítás ideje alatt hétköznap az esti szentmisék 17.00 órakor kezdődnek.

2.) A Rózsafüzér Társulat tagjai november 8-án, pénteken délután fél 5-től imádkozzák a rózsafüzért.

3.) A hét jeles napjai:

hétfő: Borromeo Szent Károly püspök emléknapja

kedd: Szent Imre herceg ünnepe

szombat: a lateráni bazilika felszentelésének ünnepnapja

4.) A templomtakarításban az 1. csoport következik.

Papi sírok a szentgyörgymezői temetőben

Michael Blume nuncius és Erdő Péter bíboros, prímás, érsek

Egy évvel ezelőtt 2018. november 1-én a szentgyörgymezői temetőben Michael Blume nuncius, a helyi hívek és a szeminárium növendékei jelenlétében Erdő Péter bíboros, prímás megáldotta a felújított papi parcellát, imádkoztak az elhunytak lelki üdvéért és mécsest helyeztek el a sírokon. Ezt követően Kiss-Maly László atyával együtt a plébánia közösségi termébe ment, ahol az egyházközség híveivel beszélgettek az ottani hitéletről, a sikerekről, tervekről, majd megtekintették a gyönyörűen felújított plébániai templomot. Ekkor került sor annak az összefoglalónak az átadására amely a szentgyörgymezői temetőben nyugvó atyák szolgálatát, élettörténetét mutatja be. Az összefoglaló digitális változata az alábbi linkről letölthető.

Összefoglaló letöltése

Ünnepi miserend

NOVEMBER 1. (PÉNTEK) MINDENSZENTEK ÜNNEPE

SZENT GYÖRGY TEMPLOM: 10.00 ÓRA

A SZENTMISE UTÁN KB. 11.00 ÓRAKOR MEGEMLÉKEZÉS A VILÁGHÁBORÚS EMLÉKMŰNÉL.

PILISSZENTLÉLEK: 13.00 ÓRA

NOVEMBER 2. (SZOMBAT) HALOTTAK NAPJA

SZENTMISE A TEMETŐKÁPOLNÁBAN DÉLUTÁN 4.00 ÓRAKOR!

PILISSZENTLÉLEK: 13.00 ÓRA

Évközi 30. vasárnap – október 27

1.) Holnap, hétfőn kivételesen reggel 7.30 órakor lesz a szentmise; délután 5 órakor az Olvasókörben megrendezésre kerülő Idősek napjára mindenkit szeretettel várnak.

2.) A téli időszámítás ideje alatt a hétköznap esti szentmisék 17.00 órakor kezdődnek.

3.) Csütörtökön, október 31-én délután 3 órára várom a gyermekeket, a temetőben lévő papi sírokra elhelyezzük a megemlékezés virágait, mécsest gyújtunk (utána a Don Bosco Közösségi Ház udvarán „meglepetés”).

4.) A Mindenszentek ünnepi és a Halottak napi szentmisék rendje külön olvasható a hirdetőtáblán és a faliújságon.

5.) A Rózsafüzér Társulat tagjai november 8-án, pénteken délután fél 5-től imádkozzák a rózsafüzért.

6.) A templomtakarításban a 3. csoport következik.

Családos kirándulás

Október 19-én a családcsoportok együtt mentek kirándulni, egy olyan túraútvonalat választva, ami nem volt túl hosszú (5km oda-vissza) és több látnivaló is volt útközben (forrás, kilátó, turistaház, kápolna, odú).

A kirándulás Pomázon kezdődött, a zöld jelzésen először a Zengő völgyben végigsétálva értünk el a János-forrásig, majd a Petőfi pihenő felé fordulva felkapaszkodtunk a kilátóhoz, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt Pomázra, Szentendrére. Innen egy könnyű sétával értünk el a turistaházhoz, ahol meleg étellel fogadtak minket.
Aki még nem fáradt el, az a közeli tavat, kápolnát vagy odút is megnézhette, de akár a gyönyörű panorámás réten is élvezhette az őszt. A pihenőt követően a csapat együtt indult vissza Pomázra.

Köszönjük Péternek a szervezést.

Évközi 25. vasárnap – 2019. szeptember 22.

1.) Szeptember 25-én, szerdán 18.00 órakor kezdődik a Bibliaóra a Don Bosco Közösségi Házban.
előadó: Szalay Zoltán hittanár.

2.) Pénteken, szeptember 27-én tartjuk az Ifjúsági HITTAN-órát 18.30 – 19.30 óra között, szintén a Don Bosco Közösségi Házban.

3.) A templomtakarításban az 1. csoport következik.

HETI MISESZÁNDÉKOK:
szeptember 22. Vasárnap:
09.00: † Kis Lajos (évfordulós)
10.30: Családosok közössége (KAVICS) 10. éves jubileum
Hétfő: 18.00: